Поради батькам щодо виристання комп'ютерних технологій дітьми

Великий потік нової інформації, застосування комп’ютерних технологій, а саме розповсюдження комп’ютерних ігор здійснили вплив на розвиток особистості сучасної дитини. Підтримання здорового балансу між засобами розваг та іншими видами діяльності в житті дітей було завжди проблемою для батьків. Internet зробив це завдання ще більш складним. Можливості, які надає Internet для спілкування та онлайнових ігор, означають, що багато дітей і підлітків втрачають відчуття часу, знаходячись в онлайні. У таких дітей спостерігаються відсутність життєвого досвіду, труднощі в соціальній адаптації, бідність емоційної сфери, (зниження гостроти зору, підвищена втомленість, порушення осанки тощо) звуження кола інтересів, прагнення до створення особистого світу, втеча від реальності.

Ось кілька порад, як можна допомогти дітям встановити здоровий баланс між використанням Internet та іншими видами діяльності:

- Привчайте дитину правильно ставитися до гаджетів: як до технічного пристрою, за допомогою якого можливо отримати знання і навички, а не як до засобу отримання емоцій.

- У розмові з дитиною, в якої є ознаки інтернет-залежності, важливо не протиставляти інтернету реальне життя, а показати, як вони можуть доповнювати одне одного! Запропонуйте їй стати сильним героєм не тільки на екрані мобільного телефону або монітора, а насправді зайнятися спортом, навчитися прийомам самооборони тощо. Сходіть разом у спортзал, кінотеатр.

Добре знаючи свою дитину, ви обов'язково знайдете, чим зацікавити дитину.

- Розробіть правила використання Інтернету. Намагайтеся встановити такі часові обмеження на роботу в Інтернеті, щоб у дитини залишався час для інших занять і, головне, для фізичної активності. Наприклад: 20 хв. комп'ютерної гри, З0 хв. заняття іншими видами діяльності.

- Комп'ютер краще розміщувати не в дитячій кімнаті, а в кімнаті для дорослих. Тоді у вас буде більше можливостей контролювати, скільки часу дитина проводить в мережі.

- Тактовно й обережно контролюйте своїх дітей в Інтернеті. Встановіть на гаджетах програму батьківський контроль. Вона допоможе вам керувати часом та отримувати повідомлення, якщо дитина порушила якісь умови, наприклад зайшла на заборонений сайт. А ще ця програма дозволяє відслідкувати місцезнаходження дитини.

- Не використовуйте гаджети як засіб для заохочення дитини. Під час хвороби і вимушеного перебування вдома електронні пристрої не повинні ставати компенсацією.

- Допомагайте дитині долати негативні емоції, які завжди присутні в житті кожної людини (розчарування, сум, образа, агресія тощо), і які можуть підштовхнути дитину отримати полегшення за комп'ютерною грою.

- Обов'язково проаналізуйте свою поведінку – чи не занадто багато часу Ви проводите в Інтернеті? Адже діти прагнуть брати приклад зі своїх батьків.

- Пам’ятайте, що порушувати особистий простір дитини не потрібно, але проконтролювати безпеку необхідно, адже до 14 років батьки несуть кримінальну відповідальність за своїх дітей, а в цілому до 18 років.

Норми, визначені Міністерством охорони здоров’я України — час використання комп’ютера протягом тижня:

6 років — 30-45 хвилин;

7-11 років — 2 години, але не більше 1 години на добу;

12-14 років — 2,5 години, але не більше 1 години на добу;

15-16 років — 7 годин, але не більше 1 години на добу.

Петрова А.Ю., соціальний педагог

КУ «Пологівський ліцей №2»,

Біла В.О., учениця 10 – А класу,

КУ «Пологівський ліцей №2»


Поради батькам, вчителям, дітям

Перша допомога жертві кібербулінгу: емоції підконтроль

Шість запитань і відповідей про кібербулінг

/Files/images/moi_zagruzki/Снимок.JPG

/Files/images/moi_zagruzki/1.JPG

Кіберсекстінг і секстинг, в чому небезпека?

Серед молоді в сучасному світі поширений секстинг і кіберсекстінг. Не так давно про такі дії навіть й не чули. У вас може виникнути питання: «Що означають ці поняття і чи займається цим ваша дитина?»

Ці дії ( секстінг або кіберсекстінг) означають розсилку сексуально збудливих повідомлень, непристойних фотографій або відео за допомогою мобільного телефону або Інтернету.

Для багатьох сімей, де є підлітки, це є проблемою. Ви б хотіли обговорити це з дитиною, але як?

Спочатку потрібно розібратися, чому деякі молоді люди розсилають за допомогою телефону непристойні зображення і чому це повинно хвилювати вас.

Причини

• Підлітки, посилаючи непристойні повідомлення, фліртують з тим, хто їм подобається.

• Буває, що підліток, піддається наполегливим умовлянням свого друга.

• Іноді масову розсилку фотографій роблять, щоб розважити своїх друзів або помститися за розрив відносин.

Не важливо з якої причини, але, підліток, озброєний мобільним телефоном, здатний створити чимало проблем. У книзі «Кібербезпека» зазначається: «Одним натиском на кнопку можна зламати життя» (CyberSafe).

Чи знаєте ви, що фотографія, яка вже потрапила в кіберпростір, вже не під контролем, і ніхто не знає, як вона буде використовуватися. Згідно з науковими дослідженнями багато підлітків відчували глибокий емоційний стрес і здійснювали необдумані вчинки, які в деяких випадках неможливо було виправити. Це можна навіть назвати свого роду цькуванням людини.

У зв'язку з секстингом встають також питання правового характеру. У деяких країнах людям за такі дії пред'являють звинувачення в розповсюдженні дитячої порнографії і заносять в список сексуальних правопорушників!

Батьки!Якщо ваші імена вписані у договір на надання послуг мобільного зв'язку або Інтернету і ви не вжили заходів, щоб ваша дитина не займалася розсилкою непристойних знімків, то ви можете понести юридичну відповідальність.

Що робити в такій ситуації?

Встановіть правила. Ви, як батько, маєте право бути в курсі того, яка інформація зберігається в телефоні вашого сина чи доньки, але ви можете встановити для нього правила і попередити про наслідки їх порушення. Пам'ятайте: Діти повинні бути слухняні своїм батькам, бо це правильно! Це принцип.

Надайте допомогу в розумінні цієї проблеми. Наприклад, можна сказати: «Є різні думки про те, що таке секстинг. А як думаєш ти?». Або:« Які фото, на твій погляд, можна назвати непристойними?». Або:« У деяких країнах вважається злочином, якщо неповнолітній посилає іншому неповнолітньому чиєсь фото в оголеному вигляді. Як ти думаєш, це правильно?». Або:« Чому секстинг аморальний?». Вислухайте дитину, як вона міркує. Спонукаєте дитину гарненько подумати перш, ніж натиснути кнопку «послати фото», тому що через застосування ви навчите їх привчати їх розум розрізняти добро і зло.

Підготуйтеся до можливої ​​ситуації заздалегідь. Ви можете сказати своїй дочці: «Уяви, що хлопець наполягає, щоб дівчина прислала йому відверте фото. Як їй бути? Поступитися, щоб не втратити його дружбу? Відмовитися, але продовжувати з ним фліртувати? Розірвати стосунки? Розповісти все дорослим?». Допоможіть донці поміркувати. Такий же підхід можна застосувати і до сина. Адже ніхто не відміняв мудре прислів'я: «Що людина посіє, те й пожне»

Краще розвивати любов до добра.Наскільки для вас і вашої дитини важлива хороша репутація? Якою людиною він хоче стати? Як відіб'ється його поведінку на майбутньому в отриманні професії або навчання. Чи буде дитина згодом поважати себе, якщо б принизив іншу людину, розіславши його фото в непривабливому вигляді? Зайняла б ваша дитина, як ви вважаєте, тверду позицію в питаннях моральності?». Допоможіть йому мати « чисту совість.

Подавайте хороший приклад. Будьте чисті самі і нелицемірні. Чи показує ваше життя, що ви самі цінуєте ці якості? У книзі «Кібербезпека» говориться: «Нам самим потрібно бути хорошим прикладом і не дивитися непристойні і протизаконні зображення і сайти».

Порада

Якщо вам чи вашій дитині-підлітку ніяково говорити про секстинг, можна спробувати наступний підхід:

• Ви можете привести чужий приклад, який трапився з вашими знайомими. Запитайте: «Зараз багато говорять про секстинг. Він дійсно настільки популярний?».

• Дізнайтеся його ставлення до всього цього. Можна запитати: «Чи замислюються люди про наслідки секстингу?».

• Запропонуйте йому: «Давай подумаємо, що ти будеш робити, якщо тобі пришлють непристойне СМС?».

Кiлькiсть переглядiв: 85